Havlu ve Bornoz

Havlu ve Bornoz

Havlu ve bornoz seçerken ;

Bebeklerimizin banyo eşyalarının kaliteli göze hoş gelen ürünler olmasının dışında bebeklere özel ürünler ve sağlıklı olmasına da dikkat etmeliyiz. Örneğin bebek banyo havlusu seçimi yaparken, çok yumuşak olmasına özellikle dikkat etmeliyiz. Tercih edeceğimiz havlunun vücudunu tahriş etmeyecek bir kumaştan üretilmiş, özellikle anti alerjik ve anti bakteriyel olmasına özen göstermeliyiz. Pamuklu ve suyu emen bir banyo havlusu tercih edilmelidir. Bunların dışında bir ürün kullandığımızda, bebeğimizin cildi tahriş olabilir ya da beklenmeyen bir reaksiyon gösterebilirler.

Bebek banyo havlusu yerine, bornoz da tercih edebiliriz. Fakat yeni doğan bebeklerde bornoz kullanıma daha zor olacağından banyo havlusunun tercih edilmesi daha mantıklı olacaktır. Bornoz kullanımına ilk yaşında itibaren başlanılabilir.

Bebek havlu ve bornoz  temizliği mutlaka sık sık yapılmalıdır. Havlu ve bornozlar ıslandığında çok rahat bakteri üretmek için uygun hale gelirler. Bu yüzden ıslandığı anda çamaşır makinesinde mümkünse bebek modunda veya uygun bir devirde yıkanmalıdır. Asılarak kurutulmalı ve nemden uzak, ışık görmeyen bir alanda saklanmalıdırlar.

Bu kategoride henüz ürün Yok.