Anneler için

Puset Seçimi Tavsiyeleri?

Puset tavsiyeleri vermeden önce merak edip biraz araştırma yaptık. Puset Fransızca’dan geliyormuş ve anlamı Elle sürülen hafif, küçük çocuk arabası imiş : )

Çocuklarımız daha doğmadan araştırmaya başladığımız ürünlerden biride bebek arabaları ve pusetlerdir, puset seçimine dikkat etmemizin bir nedeni uzun süre kullanılacak olması diğer nedeni ise kaliteli pusetler kaza vb durumlar olmadığında bütün çocuklarınıza hatta akrabalarınızın çocuklarına bile verebileceğiniz kadar uzun süre kullanılabilmeleridir.

Puset tavsiyelerimize öncelikle yaşadığınız yeri göze alarak başlayalım mesela kırsal bir kesimde yada bahçeli bir evde yaşıyorsanız. Süspansiyonlu ve sağlam tekerli modelleri seçmenizde fayda var,

Daha çok şehir içinde Apartman veya siteler gibi kalabalık yerlerde yaşayan ve  alışveriş merkezlerinde gezmeyi seven Anneler için ise daha küçük tekerli ve küçük bir puset seçmekte fayda vardır.

Puset Seçimi Tavsiyeleri

Puset seçimi tavsiyeleri:

– Puset seçimi yaparken evimizin merdiven durumu, asansörlü olup olmadığı, dairemizin kaçıncı katta olduğumuz,çok önemlidir yüsek katlarda oturanlar özellikle baston pusetleri seçmelidir taşırken kolaylık sağlaması için hafif bir puset seçmeniz için önemli.

– Arabanızın modeli veya bagaj büyüklüğüde önemli bir kriterdir eğer minübüs, van veya jeep tarzı bir aracınız varsa büyük bir bebek arabasını rahatlıkla seçebilirsiniz fakat bagajınız küçükse yada diğer malzemeleriniz fazlaca yer kaplıyorsa alacağınız bebek arabasının küçük olmasına ve katlanabilir haline çok dikkat etmelisiniz. Bazı ürünler katlandığında tamamen küçülürken bazıları epeyce yer kaplayabiliyor.

– Pusetler artık bir çok aksesuarla gelir yada daha sonra ekleyebilirsiniz pusetinizi satın almaya kara verdiğinizde beraberinde hangi aksesuarlara ihtiyaç duyacağınızada karar verin ve alacağınız aksesu arların bebek arabasınıza uyumlu olmasına dikkat edin. Örneğin yağmurlu havalarda rahat edeceğiniz yağmurluk, tente, tulum, ön bar için oyuncaklar yada güneşlik bir çok alternatif mevcuttur.

– Pusetin sepeti satın alırken dikkat etmediğimiz fakat daha sonra en çok işimize yarayan kısımlardan biri olacak bir bölmedir, bebeğin eşyalarını çantanızı rahatlıkla taşıyabilecek kadar büyük olması hayat kurtaracaktır. : )

– Çoğu zaman tek başınıza kullanacağınız için kolay açılıp kapanma özelliği, hafiflik, ayarlanabilir taşıma sapı yüksekliği, içe ve dışa dönük taşıma özelliği, kolay manevra yapabilen tekerlekler puset alımında mutlaka göz önünde bulundurulması gereken özelliklerdir.

– Son olarak bu konuda isim yapmış markaları kullanmakta fayda vardır.

Üst seviye model  puset tavsiyem:

Maclaren Bmw Bugy Bebek Arabası ( Siyah ve Mavi renkleri mevcut)

Kullanımı çok rahat katlandığında inanılmaz küçülüyor. detaylar için üstteki ürün ismini tıklayabilirsiniz.

Orta seviye model puset tavsiyem:

Chicco Snapy Baston Puset Scarlet

Chicconun sevdiğim modellerinden tam bir klasik ve çok satan modelidir.

Uygun fiyatlı puset tavsiyem :

Tripper Buggy Bebek Arabası

 

Umarım faydalı olmuştur güle güle iyi günlerde kullanın arkadaşlar 🙂

 

Etiketler

Benzer Yazılar

2 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı
Kapalı

Adblock tespit edildi

Lütfen adblock reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi daha fazla destekleyin