Anneler için

Hangi Mama Sandalyesi ni Seçmeliyiz?

Bebeğiniz oturmaya başladığından itibaren yeni bebek ürünleri de evinize girmeye başlayacaktır. Bu bebek ürünlerinden bir tanesi de mama sandalyeleri olmaktadır.

Neden Mama Sandalyesi Kullanmalıyız?

Bebeklerin büyümesi ve gelişmesi için temel besin kayağı olan mamalar ve besin maddeleri ne kadar özenle yedirilirse bebeğiniz bir o kadar fazla iştahlı olur. Annelerin en zorlandığı konulardan birisi bebeklerine mama yedirmektir. Birçok bebek yemek yemek istemez. Bu durum en çok da 7. ayla birlikte hayatımıza giren ek gıdalarla artış göstermektedir. Bebek 7 aylık olduktan sonara artık anne sütünün dışında ek gıdalara alışması gerekir. Bu durumda bebeği en fazla rahatsız eden artık emmeyecek olmasıdır.

Birçok bebek ek gıdalara hazırlık aşamasında zorluklar çıkarsa da dikkatlerini sevdikleri nesne ya da eşyalara verip yemek yemelerini sağlamak en doğru yöntem olacaktır. Dolayısıyla da gerek gösterişiyle gerekse de bebeklerin ilgisini çekmesi açısında mama sandalyeleri annelerin kurtarıcısı rolünü üstlenmektedir. Mama sandalyeleri; genellikle tekerlekli ve önünde yemek yenilebilecek bir alan bulunan, çeşitli ses çıkaran çıngırak ya da oyuncakların bulduğu bebek ürünleridir. Mama sandalyelerinde bebeklerin en fazla ilgi odağı haline getirdiği kısım ön tabağı ve üzerindeki oyuncaklardır.

Cam In Casa Campione Mama Sandalyesi 10838 300x300 - Hangi Mama Sandalyesi ni Seçmeliyiz?

Hangi Mama Sandalyesini Seçmeliyiz?

Mama sandalyesine oturtulan bebek, artık emeklediğini ve oturarak ilerlediğini fark ettiği için mutlu olur ve hatta mama sandalyesine oturtulduğu an gülmeye başlayan bebeklere de rastlamaktayız. Bu yüzden annelere verilebilecek en önemli tavsiye; mama sandalyelerinin tekerlekli olarak tercih etmeleri gerektiğidir. Mama sandalyelerinin üst kısmında ya da sarkmış şekilde dizilen sesli oyuncaklara rastlamaktayız. Bu sesli oyuncakları bebek eline alır, ses çıkardığı için gözlerini dikkatlice o oyuncağa dikerek izler. Bu tarz eşyalar bebeklerin hoşuna gittiği için bebeğinizle savaş vermeden bebeğinizin ek gıdaları yemesini sağlayabilirsiniz.

Mama Sandalyesinin Faydaları

Mama sandalyelerinin bebeğin gelişimine katkıları da bulunmaktadır. Mama sandalyesine oturan bebek; kendisi yemek isteyebilir ve bu da onun küçük kas gelişimine ve de yemek yeme alışkanlığı kazanmasına yardımcı olur. Mama sandalyesi olmadan koltuklarda ya da masada yedirilmeye çalışılan yemeklerde sürekli bir yemeği dökme, tabağı devirme gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Bu sorunlar karşısında da anne tepkili olabilir. Daha düzenli ve sağlıklı yemek yemesi için bu sebeple mama sandalyeleri alınmalıdır.

Bir önceki yazımız olan En Çok Kullanılan Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri başlıklı makalemizde bitkisel-dis-beyazlatma, dis-beyazlatma ve dogal-dis-beyazlatma-tavsiyeleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı

Adblock tespit edildi

Lütfen adblock reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi daha fazla destekleyin