Anne AdaylarınaAnneler için

Hangi Bebek Telsizi ni Seçmeliyim ?

Bebekleri ile ayrı odalarda yatan anneler için bebek odasında kullanılan bebek telsizi, çok yararlı bir alettir. Annelerin bebefon diye adlandırdığı bu cihaz

Annelere tam bir uyku sağlamasa da, en azından geceleri daha huzurlu olmalarını sağlar.

Bebek telsizi neden gereklidir ?

Bebeğin uyuduğu odada havanın temiz olması çok önemlidir. Misafirlerin sürekli giri çıkması ile oda havası kirlenmemiş, toz ve küfsüz, bakterisiz, maytsız ve nem olmayan bir hava, bebeğin sağlığına iyi gelecektir. Bu nedenle bebeğin aile bireyleriyle aynı odada yatması doğru değildir.

Ancak bu durum da annelerin huzursuz olmasına; “bebek ağlarsa; ya bebeğim ağladığında duymazsam” endişesi ile rahatının kaçmasına neden olur. İşte bebek güvenlik ürünlerinden bebek telsizi denilen ses iletim cihazları burada anne ve babaların en büyük yardımcısıdır. Bebek odalarındaki sesleri Anne babanın odasına ulaştıran cihaz, anne ve babanın bebekleri ile iletişimini sağlayarak rahatça uyumalarını vey vakit geçirmelerini sağlar tabii annneler ne kadar uyuyabilirse : )

Bebek Telsizinin Yeri

Bebeğin sağlığı açısından, bebek telsizinin konulacağı yere de dikkat etmek gerekir. Bebek odasındaki verici parçayı yerleştirirken, bebeğin hemen yatağının  yanı başına değilde bebeğinizin sesini alabileceğiniz en uzak noktaya konmasına çalışılmalıdır.  Genellikle bebek telsiz leri   için uygun mesafe, bebeğinizin başından 1 metre mesafede olan müsait yerlerdir.

Bebek telsizi
BEBEK TELSİZİ ÇEŞİTLERİ ;

1- Tek Yönlü Ses iletici Bebek telsizi

En çok kullanılan bebek telsizi modeli, “ses” iletici modeldir. Aslında pek çok durumda bu tür bebek telsizi modelleri yeterlidir. En çok kullanılan bebek telsizi de bunlardır. Bu modellerde bebek telsizinin mikrofon taşıyan “verici” parçası bebeğin bulunduğu odaya konur. Bu verici cihaz, bebek odasındaki sesleri radyo dalgalarıyla (kablosuz olarak) annenin bulunduğu yerdeki “alıcı” cihaza iletir. Böylece bebeği ağladığında veya seslendiğinde anne babalar bunu duyarak, bebek odasına giderler.

2- Çift Yönlü Ses iletici Bebek telsizi

Ses ileten bebek telsizlerinin “çift yönlü” ses ileten türleri de vardır. Bu bebek telsizi türünde, bebeğinin ağladığını veya huzursuzlandığını duyan anne, ona seslenerek, “pışpış”layarak, yanına gitmeden de bebeğini rahatlatabilir. Annesinin sesini duyan bebek de çoğu zaman rahatlayıp, uykusuna devam eder.

Ses ileten bebek telsizlerinin, alıcı parçası bileğe takılan modelleri de vardır. Bunlar, evin neresinde olursa olsun, anneye bebeğin seslerini iletebilir. Böyle bir kolaylığın, ev işleri için sürekli yer değiştirmek zorunda olan annelere çok yardımcı olacağı açıktır.

3- Görüntülü Bebek Telsizleri ( Bebek Monitörü )

Ayrıca, ses ileten bebek telsizi modelleri dışında, “görüntü” de ileten bazı modeller vardır. Bu bebek telsizi modelinin, bebek odasına konan parçasında mikrofon yanında bir de mini-kamera bulunur. Anne-babanın bulunduğu yerdeki “alıcı” cihazda ise bir hoparlör ve küçük bir monitör (ekran) yer alır. Bebeğin ses ile birlikte, görüntüsü de anne-babaya iletilir.

Bebek monitörü de denilen bu bebek telsizi modelleri, yattığı yerde dönmeye ve doğrulmaya başlamış bebeği olan annelere çok yardımcı olabilir. Böylece, kalkmaya çalışarak veya yuvarlanarak, yatağından düşme tehlikesi olan bebekler gözlem altında tutulmuş olur. Görüntülü bebek telsizleri fiyat açısından diğerlerinden daha pahalı olsa da, elbette yararları da aynı oranda yüksektir. Bu nedenle, eğer hangi bebek telsizi tipini tavsiye edersiniz diye sorarsanız, tabii ki en iyi bebek telsizi önerimiz, bebeğinizi izleyebileceğiniz Bebek monitörü yada piyasadaki adı ile görüntülü bebek telsizleri dir. Fakat seçim elbetteki aile bütçesine göre yapılmalıdır.

4-Bebek Telsizi Markaları:

Ülkemiz piyasasında en çok satılan ve Anneler tarafından en çok tavsiye edilenleri Kraft, Weewell,Tomy,Chicco, Motorola, Switel gibi markalardır.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı
Kapalı

Adblock tespit edildi

Lütfen adblock reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi daha fazla destekleyin