Anneler için

Ev Tekstili Ürünleri Nasıl Kullanılmalıdır?

Evimizin her yerinde ev tekstili ürünleri var. Pekala bu ürünlerin gerçekte nasıl kullanılacağını, kullanım maksadını, nasıl imal edildiğini biliyor muyuz.?

Nevresim Takımı , nasıl kullanılmalıdır?

En çok tercih edilen yatak odası ürünlerinden biridir. Yastık kılıfı, çarşaf ve nevresimden oluşmaktadır. Kullanışı, yastık kılıfı ile yastık örtülür. Yatağa çarşaf serilir ve son olarakta yorgan nevresim ile kaplanılır, yani nevresimin içine yorgan koyulur. Nevresim Takımları bir çok çeşit, bir çok kalite bulunabilir. Kaliteyi belirleyen en önemli şeyler, ürün kontstrüksiyonu (ürünün imal ham maddesi yüzde oranı), ürünün dokuma sıklığı (santimetrekarede kaç tel dokunulduğu) ve boya kalitesinin özelliği.

Cottonbox Bebek Nevresim Takımı Harikalar Dünyası

Cottonbox Bebek Nevresim Takımı Harikalar Dünyası

Dört Mevsim Set , nasıl kullanılmalı?

Adından da anlaşılacağı gibi her mevsim tercih edilebilecek özellikte bir üründür. Bu sektörde bir çok isim ile satılabilir, Dört Mevsim Set, Her Mevsime Göre Set, Kapitoneli Nevresim Takımı, Komplete Set gibi.Bir Yastık kılıfı, çarşaf ve kapitoneli nevresimden oluşabiliyor. Peki Kapitone ne demektir? Kapitone, kabarık ve kalın olması için içine pamuk, normal yün, elyaf gibi. yumuşak pamuksu dolgu maddesi yerleştirilen iki kumaşın üzerine el ya da makine dikişiyle çeşitli biçimlerde dikilerek süsleme ile birleştirilen kumaştır. Kullanılışı, yastık kılıfı ile yastık kaplanıyor. Yatağa çarşaf serilir ve son olarakta soğuk havlarda yorgan kapitone nevresim ile kaplanılır, sıcak havalarda kapitoneli nevresim pike gibi kullanılabilmektedir. Hatta bir çok kullanıcı bu ürünü “Yatak Örtüsü” olarakta kullanır. Dört Mevsim Setler çoğunlukla ranforce kumaşlardan üretilmektedir.

Cottonbox Bebek Nevresim Takımı Harikalar Dünyası

Little Dreams Sıvı Geçirmez Yatak Koruyucu Alez 90×190 Cm

Alez  nedir nasıl kullanılmalıdır?

Aleze kısaca yatak koruyucu demeliyiz. Çarşafsız yatağın üstüne serilir ve sonradan yatak çarşafı serilir. Yatağın zaman içerisinde kirlenmesini önlüyor. Temelde, Kapitoneli ve Sıvı geçirmez olarak ikiye ayrılıyor. Kapitoneli alezler standart kullanım içindir ve pamuklu bir özelliğe sahiptirler. Sıvı geçirmez alezler , adından da anlaşılacağı gibi, sıvıyı yatağa geçirmiyorlar. Sıvı geçirmeyen yatak koruyucular (alezler) 2 katmandan oluşmaktadır. Üst katman pamuktan oluşur (havlu) ve uyku rahatlığını sağlamak, terleme gibi , ses gibi durumların önüne geçer. Alt kısım ise sıvı geçirmez polyesterden oluşmakta. Sıvıyı üst katmana hapsederek. Sıvı geçirmez alez, bebek yataklarının dışarısında-da, tek kişilik ve çift kişilik yataklarda da kullanılabiliyor.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı
Kapalı

Adblock tespit edildi

Lütfen adblock reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi daha fazla destekleyin