Bebek Bakım

Çocuklarınızı Hastalıklardan Koruyan Bitki ve Çaylar

Bizler için tartışmasız en değerli varlıklar olan çocuklarımızın, hastalıklara uğramasına, kötülüklerle karşılaşmalarına dayanamayız. Bunun içinde, bir sürü yöntem geliştirmekteyiz. 

Çocuklarınızı hastalıktan koruyan bitkiler ve çaylar

Çocuklarınızı Hastalıklardan Koruyan Bitki ve Çaylar

Küçük bir öksürük dahi olsa, hemen panik yaparız ve canımız sıkılıyor. Çoğu anne, çocuklarını hastalıklardan korumak için, bitkisel yollara veya çeşitli antibiyotiklere başvururlar. Bitkisel ilaçlarla birlikte, özellikle bitki çayları ve karışımlarda çocuklarımızı, mevsim değişikliklerinde yakalanacakları hastalıklardan ciddi seviyede koruyacaktır. Birazdan bunlara birkaç örnek vereceğiz. Fakat, özellikle kış aylarında ve mevsim değişikliklerinde, çocuklarımızın giyimlerine ve beslenmelerine azami özen göstermeniz gerektiğini unutmayın.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek

Çocuklarımızı hastalıklardan korumak için, öncelikle bağışıklık sistemlerini güçlendirmemiz gerekecektir. Bunun için ise, birkaç basit tedbir almanız yeterli olacaktır. Bunlardan ilki, kapalı alanlarda ve soğuk alanlarda uzun süreli kalınmamasıdır. Buna en güzel örnek, alışveriş merkezleridir. İnsanın çok olduğu ve virüslerin kolayca bulaşacağı bu ortamlardan çocuklarımızı uzak tutmalıyız. Sigara içiyorsak, çocuklarımızın yanında azaltmalıyız. Anne sütü içmeye devam eden bebekleri de sık sık emzirmeliyiz. Bu şekilde ki önlemlerin ardından, bitkisel ürünlerden de yardım alınacaktır.

Çocuklarınızı Hastalıklardan Koruyan Bitkiler

Karadut Pekmezi; oldukça faydalı bir pekmez olmasıyla beraber, boğaz enfeksiyonlarını ciddi derecede azaltacaktır. Bununla beraber, içerisinde C vitamini barındıran sebze ve meyveleri sıklıkla tükettirmeliyiz. C vitamini deposu diyebileceğimiz, portakal, mandalina gibi kış meyvelerinin yanı sıra, limondan da yardım alabiliriz. Çocuklarımızın damak zevkine de iyi gelecek limonatalarla, bağışıklık sistemlerinin güçlenmesine yardımcı olabiliriz. Kefir ise, çocuklarınızı hastalıktan koruyan bitkiler arasındadır. Antitoksin üretmesiyle de, çocuklarınızın vücuduna girebilecek olan virüslere karşı savunma geliştirmektedir.

Çörek otu ise, bağışıklık sistemine ciddi yararlarda bulunmasıyla beraber, savunma mekanizmasını da harekete geçirerek, güçlenmesine yardımcı olur. Çocuklarınızı hastalıklardan koruyan bitkiler, sürekli kullanılması halinde, tam etkisini gösterecektir. Çörek otu, adaçayı ve zencefilde, çocuklarımızın soğuklara karşı daha dirençli olmasıyla beraber, mevcut durumda soğuk algınlığı veya halsizlik gibi şikayetleri varsa, yüksek seviyede iyileştirilmesine yardımcı olacak bitkiler arasındadır.

Büyük küçük herkesin tüketmesi gereken Bitkisel çayların başında ıhlamur, boğazda biriken balgamın çözülmesine yardımcı olurken, ateş, öksürük gibi şikayetlerinizin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

Hayatınızda, değer verdiğiniz yegane varlıklar olan çocuklarınızın, hastalıklardan korunmasına yardımcı olacak bu bitkileri ve bitkisel çayları, düzenli olarak kullanmalarını sağlamalısınız. Aksi takdirde tam performans sağlamayabilirler. Günlük olarak, tüketebileceğiniz ve tamamen doğal oldukları için, yan etki içermeyen bu ürünler tam bir şifa kaynağıdır.

Yazının PDF formatını indirmek için tıklayın:

Çocuklarınızı Hastalıklardan Koruyan Bitki ve Çaylar

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı
Kapalı

Adblock tespit edildi

Lütfen adblock reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi daha fazla destekleyin