Bebek Bakım

Çocuklarda Zeka Geliştiren Oyuncaklar

Çocuklarımızı, dünyaya geldiği günden itibaren geliştirmek ebeveynlerin görevidir. Bunun için, yardımcı oyuncaklara ve uzman desteğine ihtiyacınız olacaktır.  Oyuncaklara birkaç örnek ve ne işe yaradıklarını birazdan anlatacağız. Ancak, gerçekten etkili olacağını ve bununla birlikte çocuklarınızda ki zeka seviyesinin gözle görülür şekilde artacağını unutmamanızı tavsiye ederiz.

Çocuklarda Zeka Geliştiren Oyuncak Tavsiyeleri

Çocuklarda zeka gelişimini etkileyen oyuncakların başında, Baby Einstein Okyanus Aktivitesi oyuncağı gelmektedir. Bu oyuncakta, çocuklarınız deniz ve okyanusla ilgili ön bilgileri edinecektir. Yani, çocuğunuz denizin ve okyanusun varlığından haberdar olup, mavi renkte olduğunu ve içerisinde balık olduğunu fark edecektir. İçinde balıklar bulunan oyuncağı hareket ettirmesi halinde, yüzmeye başlayacaktır. Hem eğlenip, hem de bilgi sahibi olacaktır.

Baby Einstein Renk Öğreten Ahtapot oyuncağı ise, adından da belli olduğu gibi, çocuğunuza renkleri öğretmek için tasarlanmıştır. Yumuşak tasarımıyla, çocuğunuzun oldukça seveceği bu ahtapota sarılınca, Baby Einstein melodisi çalacaktır. Birçok dokuyu barındırdığı için, çocuğunuzun hissetme güdüsünü arttıracaktır. Ahtapotun, her kolunda farklı bir renk vardır ve çocuğunuz bu renklerle oynayarak ve dokunarak ismini öğrenebilir. Böylece, eğitimine de ciddi faydalar sağlayacaktır.

Chicco Küp Hayvan Seti

Çocuklarda zeka gelişimini etkileyen oyuncaklardan birisi de, Chicco Küp Hayvan Setidir. Bu sette, 4 adet hayvan resimleri ve değişik dokularla tasarlanmış renkli küp bulunmaktadır. Çocuğunuz oynadıkça, içinde ki çıngırdak sesini duyacak ve oldukça keyifli vakit geçirecektir. Ayrıca, üzerinde ki hayvan resimlerine ve manzaralara bakarak da, hayal gücünü geliştirebilecektir. Ayrıca, renkli zeka küpleriyle de, çocuklarınızın zekasının ciddi ölçüde gelişmesini sağlayabilirsiniz. Oldukça keyifli olmasıyla beraber, hırs yaptıran ve küpteki renkleri aynı hizaya getirmek için ciddi çaba sarf ettiren bu oyuncak, çocuğunuzun azmini ve zekasını geliştirecektir.

Çarkıfelek oyunlarıyla da, çocuğunuzun bilgi birikimini daha küçük yaşta geliştirmeye başlayabilirsiniz. Sorulan sorulara gerekirse siz cevap verip, aklında yer etmesini sağlayabilirsiniz.

Çocuklarda zeka gelişimini etkileyen oyuncaklar,

Bu oyuncaklar ciddi gelişimleri tetiklediği gibi, eğitimlerinde de büyük rol oynamaktadır. Zeka gelişimi için seçeceğiniz oyuncakların, kaliteli ve uzun ömürlü olmasına dikkat etmelisiniz. Size bu fırsatı tanıyan en iyi site ise, minimintan.com adresidir. Sitedeki oyuncalara göz atıp, daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çocuklarda zeka gelişimini etkileyen oyuncakları nereden buluruz?

Çocuklarda zeka gelişimini etkileyen oyuncaklara ulaşmak için, minimintan.com/egitici-oyuncaklar adresini kullanabilirsiniz. Kaliteli, çocuk zekasını geliştiren ve uygun fiyata satılan bu oyuncaklara göz atmanız sizlerin yararına olacaktır.

Yazımızı daha sonra okumak yada saklamak için pdf olarak indirebilirsiniz.
Çocuklarda Zeka Geliştiren Oyuncaklar.pdf

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı
Kapalı

Adblock tespit edildi

Lütfen adblock reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi daha fazla destekleyin