Anneler için

Cildimizi Güzelleştiren Yiyecekler

Cildimizi Güzelleştiren Yiyecekler; pek çok sebze ve meyve cildimizi yeniler; taze, aknelerden arınmış, canlı, ışıltılı bir görünüme kavuşmamızı sağlar.

Cildimizi Güzelleştiren Yiyecekler

Daha güzel daha canlı bir cilt için milyonlar harcamamıza gerek yok doğru besinleri doğru zaman ve miktarda tüketmemiz, biraz bakım ve bol su içmek yeterli olacaktır.

Bitter çikolata

İçindeki flavonoidler ve antioksidan maddelerle cildimizi güneşin zararlı ışınlarına karşı bizi korurlar. Aynı zamanda kakao, atar damarlarımızı genişleterek cildinize giden kan miktarının artmasına sebep oluyor buda daha sağlıklı bir cilde sahip olmamız anlamına geliyor.

Somon

Ülkemizde yaygın olmasada soğuk ülkelerin baş tacı Somon stres, sıkıntı ve depresyon için birebir faydalı bir yiyecektir. İçinde bol miktarda D vitamin bulunur, bu vitamin beyin, kalp, kemik sağlığı için çok önemlidir ve bizleri kolon kanserinden korumaktadır. Somon içerisindeki bol omega-3 yağ asitleri, vücudumuzdaki  cilt kırışıklıkları ve sivilcelerle savaşan önemli bir yapı taşıdır. Ayrıca cildimizi içeriden dışarıya kuvvetlendiren güçlü bir nemlendirici etkiye sahiptir.

Cildimizi Güzelleştiren Yiyecekler

Yeşil çay

Sıcak tüketildiğinde daha faydalıdır, sıcak içildiğinde ortama salınan anti oksidan özellikteki kateşinler yardımıyla kanseri önlemekte, gevşetici, stresi önleyici huzur veren etkileri vardır. Düşük tansiyon sorunu yaşayanlar dikkat aynı zamanda tansiyonu düşürme özelliği vardır.

Kendir , kenevir, ayçiçeği, kabak, keten tohumları

Cildiniz için çok önemli tohum ve gıdalardır. Derideki kırışıklık ve aknelerle savaşan en önemli gıdalardandır. Kabak ve ayçiçeği selenyum, E vitamini, magnezyum ve protein açısından oldukça zengindir. Selenyum ve proteinler kırışıklıkları giderirken E vitamini cildimizi nemlendirir besler; magnezyum stresimizi azaltır.

Ispanak

Cildimizi güzelleştiren yiyecekler arasında mutlaka günlük tüketilmesi gereken gıdalardandır. Demir, folat, klorofil, E vitamini, magnezyum, A vitamini, sebze proteini, ve Vitamin C bulunduran mucize bir gıdadır, içinde yok, yoktur. Antioksidanlardan zengin olan ıspanak, cilt problemlerine iyi gelirken içindeki A, C ,E, vitaminleriyle cildimizi içten dışa temizler ve onarır.

Kereviz

İçinde bulunan K vitamini kan basıncını düşmesini ve kan dolaşımını daha sağlıklı olmasını sağlar. Stres düşmanı kereviz, sivilce oluşmasını, migren ve hatta kanser oluşumunu azaltabiliyor. İçinde bulunan sodyum, potasyum ve su, yardımı ile cildimizi nemli tutar ve çatlamasını engeller, hidrasyon sağlar, kırışıklıkların oluşmasına engel olur. Çok düşük kalorili, sağlıklı bir sebzedir. çok sevilmeyen fazla tüketmediğimiz bu mucize sebzeye gereken önemi vermeliyiz.

Havuç

Hepimiz bildiği gibi yalnız gözlerimize değil cildimizi de güzelleştiren yiyeceklerdendir. İçeriğindeki A vitamini, cildimizin dış katmanlarında aşırı hücre oluşumunu engel olur. Bu ölü hücrelerin azaltılması sivilce oluşumunu ve cildimizdeki porların kapanmasını engeller. A vitamini aynı zamanda cilt kanserini önler, doğal anti kansorejendir. Her gün bir havuç yemek hem çok sağlıklı bir besin hem de cildimiz için sağlıklı bir seçim olacaktır.

Hindistan cevizi

Emziren bir anneyseniz, anne sütünün bebeğin gelişiminde çok önemli olduğunu zaten biliyorsunuz. Hindistan cevizi, içeriğindeki sağlıklı yağlar sayesinde anne sütünün artmasına yardımcı oluyor.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı
Kapalı

Adblock tespit edildi

Lütfen adblock reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi daha fazla destekleyin