Anneler için

Boyun Ağrılarından Nasıl Kurtuluruz?

Her üç kişiden biri boyun ağrısı yaşıyor, Özellikle emziren ve masa başında çalışan anneler de görülen boyun ağrıları, ilerde bir çok  sorunlara neden olabiliyor.Boyun ağrıları

Bilgisayar yada masa başında öne eğilerek çalışma sonucu ortaya çıkan boyun ağrıları, fıtık oluşumunun da başlamasına sebep oluyor. Sinirlerinizi baskı altına alıyor, bu ağrılar dikkate alınmadığı takdirde, bacaklarda güçsüzlük ve hatta idrar kaçırmaya varan sağlık problemlerine yol açıyor.

Uzmanlar hareketsiz yaşayanların, masa başında eğilerek çalışanların, boyun ağrıları yaşadığına dikkat çekerek, bu ağrıları kesinlikle hafife almamaları gerektiğini söylüyor.

Bilinçsiz hareketler boyun fıtığına yol açıyor

Uzmanlar ayrıca Boyun ağrılarından kurtulmak için bilinçsizce yapılan hareketler boyun fıtığının artmasına sebep olduğunu, bu fıtığın sinirleri baskı altına alarak, kol ve bacaklarda güçsüzlük, ellerde uyuşma karıncalanma, hareket kısıtlılığı hatta idrar kaçırmaya varan sorunlar oluşturduğunu söylüyor.

Boyun fıtığı olmamak veya başlangıç aşamasın daysanız aşağıdaki hareketleri yapınız.

Boyun fıtığı egzersizleri

Bir pozisyonda en fazla 20 dakika durulmalıdır.

Üç kişiden birinin boyun ağrısı yaşadığı günümüzde, yanlış duruş şekli ve hareketsiz yaşamın tetiklediği fıtık hastalığından, vücudun kendi kendini iyileştirme mekanizmasını harekete geçirerek kalıcı olarak tedavi sağlayan proloterapi ile kurtulmanın mümkün olduğunu söyleyen uzmanlar, ‘Bir pozisyonda en fazla 20 dakika durduktan sonra iki dakika kadar işe ara vermek ya da başka bir işle ilgilenmek daha doğru olacaktır. Bu sürede sıkışmaya maruz kalan sinirler ve damarlara rahatlama şansı vermiş oluruz’ dedi.

Uzmanlar, masa başında, bilgisayar karşısında oturarak çalışan kişilerin, hareketsiz kaldıkları için şekil bozuklukları yaşadığını, bel ağrıları, omurgada eğrilik gibi rahatsızlıklar oluştuğunu belirtti.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı
Kapalı

Adblock tespit edildi

Lütfen adblock reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi daha fazla destekleyin