Anneler için

Beden Kitle indeksi Hesaplama

Beden Kitle indeksi Hesaplama için sizlere sadece boy ve kilonuzu girerek kolayca hesaplama yapabileceğiniz bir uygulama sunuyoruz.

Vücut Kitle indeksi Hesaplama

Aracını kullanarak hesaplamalarla uğraşmadan sonuçlarınızı görebilirsiniz.

Beden Kitle indeksi Hesaplama

Vücut kitle indeksi, kısaltmasıyla “vki” yada “vke” olarak da bilinmektedir. Erkek ve bayanların bulundukları kilolarının boylarına oranla hangi aşamada olduğunu öğrenmek için kullanılır. Kadınlar ve erkekler için 18 ile 65 yaş aralığında geçerli olmaktadır. Hesaplama yapılırken kişinin boyu ve kilosu kalınır. Çıkan sonuç, vücut kitle endeksi, aralığına göre kişinin zayıf, normal yada fazla kilolu olup olmadığını belirlemek için kullanılır.

Beden Kitle İndeksi Hesaplama

Kilo boy endeksi

Vücut kitle endeksi yetişkin bir insanın kilosunun boyuna göre zayıf, normal veya fazla kilolu olup olmadığını gösteren bir değerdir. Aşağıda kullanıcağınız araç ile Vücut Kitle Endeksi (VKE veya VKİ) değerlerinizi kilogram cinsinden kilonuz ve metre cinsinden boyunuzu alarak ideal olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Eğer çıkan kilonuz ideal kilo değerlerinin altında ise yada üstünde ise ideal kiloya ulaşabilmek için kendinizi zorlayarak , kısa süre içerisinde fazla kilo kaybetmeye ya da almaya çalışmayın, sağlıklı bir kilo kaybı yada kazancını sağlamak ve bu kilonuzu uzun dönemde korumak için Doktor yada diyetisyenlerden destek almaya çalışın.


İdeal kilo hesaplama

Aşağıdaki uygulama yardımı ile sadece kilonuzu yazın kısmına rakamlar (Örneğin 61) yazarak Boyunuzu yazın kısmına rakamla boyunuzu (Örneğin 176) yazarak Beden kitle endeksinizi ve çıkan sonuca göre  beden kitle endeksinizin Zayıf, normal yada Fazla Kilolu olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

[bkeha]

 

Etiketler

Benzer Yazılar

2 Yorumlar

  1. güzel bir uygulama ellerinize sağlık fakat şu bebeklerin ideal kilo boy oranı içinde bir uygulama yaparsanız çok makbule geçicek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı
Kapalı

Adblock tespit edildi

Lütfen adblock reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi daha fazla destekleyin