Bebek Sağlık

Bebeklerde Gaz Sorunu Çözümleri

Yeni doğan bebeklerde gaz sorunu ilk aylarda karşılaşılan son derece doğal sorunlardandır. Bağırsakların gelişmemiş olması nedeniyle probleme sıkça rastlanır.Özellikle yeni doğan bebeklerde bağırsakların tam gelişmemiş olması nedeniyle gaz sancısına sıkça rastlanır.

Bebeklerde gaz sorunu olduğunda nelere dikkat etmeliyiz?

Sürekli anne sütü ile beslenen bebekler için annenin beslenmesine dikkat etmesi, öncelilkle kendisinin gaz yapacak besinlerden kaçınması (lahana, karnıbahar, bakliyat, portakal, mandalina, limon, çiğ soğan, sarımsak, fındık) kısmen çözüm olabilir.

​BEBEKLERDE GAZ NASIL ÇIKARTILIR?

Her beslenmeden sonra bebeğin gazı mutlaka çıkarılmalıdır.

Klasik yöntem olan bebeğin sırtını hafifçe okşayarak

Bebeklerde Gaz Sorunu

yada bebeği ayakta iken göğsünüze yaslayıp başını omzunuza dayayarak bir elinizle bebeği bir elinizle de sırtını ovalayarak uygulanan pozisyon en yararlı ve anne baba için en kolay yollardan biridir.

Bebeklerde Gaz Sorunu

Bebeklerde Gaz Sorunu​ Çözümleri

Gaz sancısı çeken bebeklerde bitki karışımları rahatlatıcı ve gaz sancılarını giderici etki gösterir. Rezene ve papatya bitkilerinin bebeklerin gazını rahat çıkarmasına yardımcı olduğu ve rahatlatıcı etkilerinin olduğu bilinmektedir. Bu bitki özlerinden özel olarak bebekler için hazırlanmış Rezene ve Papatya çayları, doğumdan itibaren beslenme aralarında ve sonralarında bebeğe istenilen sıklık ve miktarlarda verilebilir ve hiçbir yan etkisi yoktur. Tamamen doğal olan bu çaylar bebeğinizin gaz giderici kimyasal sentetik maddelerle karşılaşmasını önler.

Ayrıca aşağıdaki masajı resimlerde anlatıldığı gibi uygulayabilirsiniz.

Bebeklerde Gaz Sorunu

 

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı
Kapalı

Adblock tespit edildi

Lütfen adblock reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi daha fazla destekleyin