Anne Adaylarına

Bebeğiniz Kızmı Erkekmi?

Bebeğiniz kızmı erkekmi? Her çocuk ayrı bir dünyadır. Çocuk yetiştirmek ise en kutsal, en büyük, en zor ve hayat boyu devam ettirilmesi gereken en önemli sanattır.

Bebeğiniz Kızmı Erkekmi

Bebeğiniz Kızmı Erkekmi?

Doğum öncesi dönemde cinsiyet bebeğin en temel özelliklerinden biri olarak görülür. Hamile birine sorulan ilk sorulardan biri bebeğin cinsiyetinin ne olduğu şeklindedir. Yaşanılan toplumun geleneklerine ya da ailenin beklentilerine bağlı olarak belli bir cinsiyetin tercih edilmesi sıklıkla rastlanan bir durumdur. Oysa doğal yollarla gerçekleşen bir hamilelikte, kadın ya da erkeğin çocuğun cinsiyetini belirleyecek bir şey yapabilmeleri kesinlikle mümkün değildir.

Bebeğin cinsiyeti hamileliğin 12.haftasından sonra öğrenilebilmektedir. Doğum öncesi dönemde bebeklerde çok fazla cinsiyet farklılığı olmaz.

Doğmadan önce;

• Erkek bebekler kızlara göre daha fazla hareket ederler.
• Kız bebekler dışarıdan gelen etkilere erkeklere göre daha fazla tepki verirler.
• Kızlar daha hızlı gelişirler. Ancak doğum anında erkekler daha uzun ve ağır olurlar. Buna karşın kızların da doğduklarında kemik yapıları daha gelişkindir.
• Erkek bebeklerde düşük oranı daha fazladır.
• Doğumla gelen yapısal bozukluklar, doğum sırasında yaralanma vb. problemler erkek bebeklerde daha çok görülür.

Erkek bebekler hem doğum öncesinde hem de doğum sonrasında kız bebeklere göre daha hassastır.

Belirtiler :

Aşağıda ve yukarıda

Bunu sadece güney yönüne bakarak yapabilirsiniz. Eğer bebeği yukarıda taşıyorsanız, pembe kıyafetler hazırlayın. Eğer göbeğiz aşağıdaysa siz bir oğlan çocuğuna hamilesiniz.

Kalp atışı
Muayeneye gittiğinizde doppler’da bebeğin kalp atışlarını dinlerken doktorunuza kalp atış hızını sorun. Efsanelere göre dakikada 140 üzeri kalp atışı kız çocuğuna, 140 altında kalp atışı ise erkek çocuğuna işaret ediyor.

Tatlı ya da ekşi
Her özel günde dondurmaya mı aşeriyorsunuz? Bazı kişiler bunun anlamını, bebeğin kız olduğuna yoruyor. Tuzlu ya da ekşi bir şeyler yemek istiyorsanız o zaman da bebeğin erkek olacağını iddia ediyorlar.

Tuvalet zamanı!

İdrarınızı bir kaba yapın. Bir çorba kaşığı kadar lavabo açıcıyı idrarınıza karıştırın ve meydana çıkan renge bakın. Yeşil, kız bebek, mavi ise erkek demek.

Tek ya da çift
Maya efsanelerine göre : ) bebeğin cinsiyetini annenin hamile kalma yaşı ve yılı belirler. Eğer bunların her ikiside, yani annenin hamile kalma yaşı da hamile kaldığı yıl da çiftse bebek kız olur. Biri çift diğeri tekse bebek erkektir.

Anahtar saklama
Bunu sizin için bir arkadaşınız denemeli. Hamile arkadaşınızın bulunduğu ortamda onun önüne bir anahtar koyun. Eğer anahtarı alt bölümünden tutarsa kız, üst bölümünden tutarsa oğlu olacak demektir. Müjdeyi verebilirsiniz.

Duygularınız
Eğer çılgınca patlamalar yaşıyorsanız nedeni kız bebeğinizdir.

Yüzüklerin bebeği 
Alyansınızı hareket ettirin. Hala yapabiliyor musunuz? Onu bir ipin ucuna bağlayın. Bel hizanızdan yukarıya asın. Eğer daire çiziyorsa gelecekte bir oğlunuz olacak demektir.

Kusuyor musunuz?
İlk 3 aylık dönemde çok ama çok mideniz bulanıyor. İşaretler kızınız olacağını söylüyor. Sabah bulantıları erkek çocuklarında çok olmaz.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı
Kapalı

Adblock tespit edildi

Lütfen adblock reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi daha fazla destekleyin