Bebek Sağlık

Bebeğiniz için En Sağlıklı Beslenme Ürünleri

Bebeğimiz için  beslenme ürünleri seçerken bir çok faktörü incelememiz gerekiyor çünkü yetişkin insanlar gibi ağız yapısı ve sindirim sitemine sahip değiller.

bebeginiz icin en saglikli 10 gida 460x276 - Bebeğiniz için En Sağlıklı Beslenme Ürünleri

Bebeğimiz için en faydalı Beslenme ürünleri ;

1- Tatlı patates:

Besin değeri en yüksek  sebzelerden biri de tatlı patatestir. A ve C vitaminleriyle dolu olan tatlı patates fito-besinler açısından da zengindir. Doğası itibarı iletatlı ve yumuşak olduğu için bebeğiniz için kolay bir seçenektir.

2- Muz:

En faydalı gıdaların başında gelen muz, doğal olarak tatlıdır ve vitaminle doludur.

3- Kabak:

Bebekler için en faydalı beslenme ürünlerinden biri olan kış kabağının bir düzine çeşidi bulunuyor ve hepsinin tatları farklıdır.
Kabağı fırınlayabilir, kaynatabilir ya da buharda pişirebilirsiniz ve biraz sebze suyu ekleyerek püre yapabilirsiniz.
Biraz daha büyük çocuğunuz için iri parçalı olarak hazırlayabilirsiniz.

4-Fasulye:

Süper gıdalardan biri olan fasulye portakal gibi birçok meyvenin içinde bulunan antioksidanların 10 katını içeriyor. Lif, protein ve B vitamini açısından zengin olan fasulye bebeğinizin kabız olmasını engelleyecektir.

5-Yoğurt:

Bebeğiniz 6 ay civarı ise ve süte karşı alerjisi yoksa probiyotiklere başlaya bilmenizin  en iyi yolu evlerde mayalayabileceğiniz yoğurttur. Vitamin değerini artırmak için farklı meyve yada sebze püreleriyle yoğurdu tatlandırabilirsiniz

6-Çorba:

Ev yapımı sebze çorbası lezzetlidir ve sağlıklı bir bebek yiyeceğidir. Hazırladığınız bu çorbaya tuz eklemeyin

7-Yaban mersini:

Faydalı gıdaların başında gelenlerden biri de yaban mersinidir.  Lif, A ve C vitamini açısından zengin olan yaban mersininde bol miktarda antioksidan bulunuyor. Yaban mersini, kalp, gözler ve beyin gibi bebek vücudunun her parçası için sağlıklıdır.

8-Yumurta:

Daha çok besin değeri ve protein için organik yumurtaları tercih etmeye çalışın. Yumurtada Omega 3 yağ asitleri, kolin ve önemli bir B vitamini vardır. Hazırlanmasıda çok kolay olan yumurta bağışıklık sisteminini desteklemenin en iyi yolarından biridir.

9-Yulaf:

Yine bir protein kaynağı olan yulaf ı kullanarak çocuklarınıza lessetli kahvaltılar hazırlayabilirsiniz. Fitokimyasallar, E vitamini ile demir, çinko ve magnezyum gibi birçok mineral açısından da zengin olan yulafa biraz meyve veya bal ekleyerek tatlandırabilirsiniz.

10-Avokado:

Ülkemizde bulunması zor olan ve fazla tüketilmeyen bir mevya olan Avokado bebeğinize yedirebileceğimiz en iyi beslenme ürünlerinden biridir, sindirimi ve hazırlaması kolaydır. Sadece kesin ve bebeğinize yedirin. Avokado içerisinde Omega-3 de dahil sağlıklı besin ögeleriyle dolu bir beslenme ürünü dür.

Organik Gıda Ürünleri tercih etmeye çalışın

Son olarak bebeğimizin yedikleri kadar nasıl yedikleri ve yedikleri ürünlerin geldikleri yerler, hazırlanış şartlarıda günümüzde çok önemli bir sorun haline gelmiştir. Bulabildiğimiz ve güvene bildiğimiz kadar organik ürünleri tercih etmeli yada sadece organik ürünler satan noktalardan alışveriş yapmaya çalışmalıyız.

Bir önceki yazımız olan Bebek Yatağı Tavsiyeleri 2018 başlıklı makalemizde bebek-yatagi hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı

Adblock tespit edildi

Lütfen adblock reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi daha fazla destekleyin