Teslimat ve iade şartları

Teslimat ve İade - İptal Koşulları
 
Sözleşme Kredi kartı ile yapılan alımlarda derhal, havale ile yapılan alımlarda bedelin şirketimiz hesabına geçmesiyle sözleşme yürürlüğe girer.
 
Yürürlük tarihinden itibaren üç gün içinde mal, sevk irsaliyesi, faturası veya irsaliyeli faturası ile birlikte garanti belgesi ve kullanım kılavuzu içerir şekilde kargo ile Alıcının sözleşmede belirttiği adresine sevk edilecektir. Malın Kargo şirketine tesliminden itibaren 7 işgünü içinde Alıcıya teslim edileceği öngörülmektedir. Azami teslim süresi konusunda Kanun hükümleri geçerlidir. Herhangi bir gecikme olduğu takdirde durum e-posta mesajı ile tarafınıza bildirilecektir. 100 YTL' nin üzerindeki alışverişlerde kargo bedeli alınmaz.
Mal yalnız Alıcıya teslim edilecektir. Alıcının adreste bulunamaması nedeniyle malın teslim edilememesi halinde Alıcı malı Kargo şirketinin ilgili şubesinden teslim almak zorundadır. Alıcının bu yükümlülüklerine uymaması nedeniyle mal Minimintan.com'a geri gönderilirse malın yeniden sevki için Alıcı’dan ek kargo ücreti tahsil edilecektir.
Alıcı paket hasarlı ise malı teslim almayacaktır. Alıcı malın teslimi anında paketi açarak kargo elemanı ile birlikte malı muayene edecek, fatura, sevk irsaliyesi veya irsaliyeli faturanın, keza garanti belgesi ve kullanım kılavuzunun varlığını ve doğru düzenlenmiş olup olmadığını kontrol edecektir. Malda herhangi bir açık ayıp veya hasar bulunması, fatura, sevk irsaliyesi veya irsaliyeli fatura, garanti belgesi, kullanma kılavuzunun bulunmaması veya bu belgelerde herhangi bir hata bulunması halinde bunu derhal malı getirmiş olan kargo memuruna beyan ile kargo teslim fişine geçirtecektir, aksi halde malı teslim almayacak ve durumu  Minimintan.com'a bildirecektir. Kargo teslim fişinin Alıcı tarafından çekincesiz imzalanması malın ayıpsız ve belirtilen bu belgeler ile birlikte teslim alınmış olduğu anlamına gelecektir. 
 
İade Şartları
- Ürünün kullanılmamış olması
- Orijinal ambalajıyla birlikte geri gönderilmesi
- Ürüne ve orijinal ambalaja zarar gelmeyecek şekilde paketlenerek kargoya verilmesi
- Orijinal ambalaj üzerine adres etiketi, kargo etiketi, bant vb yapıştırılmaması
- Anlaşmalı kargo ile gönderilmesi.
- Satıcı hatasından veya ürünün ayıplı olmasından değil de cayma nedeniyle iade ediliyorsa kargo masraflarının müşteri tarafından ödenmesi.
- Tüketici, mesafeli satışlarda, aldığı malı 7 gün içinde, hiçbir mazeret göstermeksizin iade etme ve sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

- Tüketici sadece ambalajının açılmış olması şartıyla, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ait ürünlerde bu cayma hakkını kullanamaz.

Alıcı cayma iade hakkını kullanmak istiyorsa Minimintan.com'un e-posta adresine bu hususta bir mesaj gönderecek ve telefonla Minimintan.com satış yetkilisine bu talebini iletecektir. Aksi Minimintan.com'a satış yetkilisi tarafından bildirilmedikçe Alıcı, yasal süresindeki cayma bildirimini müteakiben 24 saat içinde malı teslim eden kargo şirketini arayarak malı tüm paket, teferruat ve ekinde teslim edilmiş olan fatura, sevk irsaliyesi veya irsaliyeli fatura, garanti belgesi ve kullanma kılavuzu ile birlikte, hasarsız olarak, kargo ücreti müşteriye ait olmak ve mal Kargo şirketi tarafından teslim adresinden alınmak üzere gönderecektir. Minimintan.com tarafından iade alınan mal Minimintan.com yetkilileri tarafından 5 iş günü içinde muayene edecek, mutad kullanımı aşan değişiklik ve bozulma olup olmadığı incelenecektir. Böyle bir durum yoksa mal bedeli sözleşmede öngörüldüğü şekilde iade edilecektir.
 
Bir önceki paragrafta belirtilen cayma hakkı Tüketici'nin Korunması Hakkında Kanun m.3/e'de belirtilen tüketici sıfatını taşımayan alıcılar hakkında geçerli değildir. Bu kişiler yönünden Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu başta olmak üzere mevzuat hükümleri geçerlidir.

Henüz kargoya verilmeyen siparişinizi iptal etmek için, sitemizin en alt kısmındaki "MÜŞTERİ SERVİSİ" Menüsündeki  "İletişim" linkini tıklayarak bize bilgi vermenizi rica ediyoruz. 

Müşteri Hizmetleri Departmanımız gereken iptal işlemini ve varsa para iadesini en kısa sürede gerçekleştirecektir.